Paracetamol EG 500Mg Filmomh Tabl 120 Blister

Op voorschrift
Geneesmiddel
Schriftelijke aanvraag
Niet op voorraad

Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw arts of apotheker. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.

Geneesmiddelen zijn geen gewone producten. Ze kunnen nooit teruggenomen of geruild worden. De wet verbiedt apothekers om ongebruikte geneesmiddelen terug te nemen. In het belang van uw veiligheid worden alle geneesmiddelen die u terugbrengt naar de apotheek gesorteerd bij de vervallen geneesmiddelen.

Gebruik

De tablet dient met een glas water te worden ingeslikt. De tablet kan verdeeld worden in gelijke doses.De opgegeven dosis niet overschrijden. De duur van de behandeling dient zo kort mogelijk te zijn en beperkt te blijven tot de periode waarin er symptomen zijn.

Lichaamsgewicht (leeftijd) Enkele dosis [tablet] Interval tussen doses Maximale dagelijkse dosis
17 kg - 24 kg (ongeveer 4-8 jaar) 250 mg paracetamol (0.5 tablet) 6 uur 1000 mg paracetamol (2 tabletten)
25 kg - 32 kg (ongeveer 8-10 jaar) 250 mg paracetamol (0.5 tablet) 4 uur 1500 mg paracetamol (3 tabletten)
33 kg - 41 kg (ongeveer 10-12 jaar) 500 mg paracetamol (1 tablet) 6 uur 2000 mg paracetamol (4 tabletten)
41 kg - 50 kg (ongeveer 12-15 jaar) 500 mg paracetamol (1 tablet) 4 uur 3000 mg paracetamol (6 tabletten)

Volwassenen en adolescenten (lichaamsgewicht > 50 kg)

De gebruikelijke dosering is 500 mg tot 1000 mg elke 4 tot 6 uur tot een maximum van 3 g per dag.Als de pijn of koorts ernstiger wordt, mag de dagelijkse dosis verhoogd worden tot 4 g per dag.Het toedieningsinterval dient ten minste 4 uur te bedragen. Men mag niet meer dan 1 g per keerinnemen en de maximale dagelijkse dosis bedraagt 4 g.

Samenstelling
  • De werkzame stof in Paracetamol EG is paracetamol. Elke filmomhulde tablet bevat 500 mg of1000 mg paracetamol.
  • De andere stoffen in Paracetamol EG zijn: tabletkern: gepregelatiniseerd maïszetmeel,hydroxypropylcellulose, talk en magnesiumstearaat; filmomhulling: polyvinylalcohol,macrogol 3350 en talk.
Indicatie

Paracetamol EG bevat paracetamol dat tot de groep van geneesmiddelen met een pijnstillende enkoortsverlagende werking behoort.Paracetamol EG wordt ingenomen om pijn te verzachten en koorts te verlagen.

Contra indicatie
  • U bent allergisch voor een van de stoffen in dit geneesmiddel.
  • als u een nier- of leverziekte heeft (waaronder het syndroom van Gilbert, ernstige leverinsufficiëntie of hepatitis)
  • als u regelmatig grote hoeveelheden alcohol drinkt (zie de rubriek 'Waarop moet u letten met eten, drinken en alcohol?'
  • als u uitgedroogd of ondervoed bent, bijv. door alcoholmisbruik, anorexia of een verkeerde voeding
  • als u lijdt aan hemolytische anemie (abnormale afbraak van rode bloedcellen)
  • als u een tekort heeft aan een bepaald enzym genaamd glucose-6-phosphatedehydrogenase
  • als u andere geneesmiddelen gebruikt waarvan bekend is dat ze de lever aantasten
  • als u andere geneesmiddelen gebruikt die paracetamol bevatten, aangezien dit de lever ernstige schade kan toebrengen
  • als u gedurende lange tijd vaak pijnverzachtende geneesmiddelen gebruikt, aangezien langdurig gebruik ernstigere of vaker hoofdpijn kan veroorzaken. U mag de dosis van uw pijnverzachtend geneesmiddel niet verhogen, maar dient uw arts om raad te vragen.
  • als u een astmalijder bent en gevoelig bent voor acetylsalicylzuur
  • als bepaalde laboratoriumtests voorgeschreven worden, aangezien ze beïnvloed zouden kunnen zijn
Details
CNK4185898
FabrikantenEG Generics & Consumer
MerkenEG
Bijsluiter